Długowieczne ogrodzenia drewniane

Długowieczne ogrodzenia z drewna

Niepoprawnie zabezpieczone płoty drewniane ekspresowo się niszczą oraz mogą bezpowrotnie stracić swój dotychczasowy urok oraz własności. Decydując się na używanie drewna na płot pożądane byłoby poznać rodzaje pielęgnacji i konserwacji takiego płotu. Tylko wówczas będziemy mogli upajać się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszelakie prace konserwujące płot z drzewa powinno się zacząć od należytego oraz skrzętnego przygotowania towaru na ogrodzenie, albowiem od tego zależy efekt finalny własnych robót. Przed użyciem artykułów do protekcji oraz dekoracji sztachet z drzewa istotne jest oszacowanie, czy drzewo jest czyste, suche i czy nie dźwiga objawów biokorozji. Nie prędzej niż po zwieńczeniu obróbki drewna na płot zdołamy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Konserwację, głównie w przypadku surowego drewna ogrodzeniowego, winniśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok achromatycznego impregnatu technicznego, jaki zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz robakami. Gdy konserwujemy już nasze płot przed progresem biokorozji, należy nanosić następne amalgamaty, jakie ochronią je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli pragniemy utrzymać naturalny odcień drewna naszego płotu, powinniśmy zastosować bezbarwny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu płotu sprecyzowanego pigmentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący względnie lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drewno, zakonserwuje ogrodzenie od wewnątrz, ale nie wytworzy na jego powierzchni ochronnego filmu. Zabezpieczone w ten sposób ogrodzenie zostanie matowe i naturalne w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej oraz trwalszej ochronie ogrodzenia, powinniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na powierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki skuteczniej niż w przypadku impregnatu ochroni płot przed negatywnym wpływem warunków atmosferycznych.

Jak widać żeby ogrodzenia z drewna były trwałe trzeba poświęcić im sporo uwagi oraz troski.

Zgoła inaczej jest w przypadku płotów z pcv. Ów odmiana płotów jest w całości odporny na czynniki atmosferyczne na skutek czego nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia plastikowe nie ulegają również biokorozji wobec tego służą swoim posiadaczom przez wiele lat.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s